STOP! Zatrzymajmy rozwój pandemii!

Petycja: STOP! Zatrzymajmy rozwój pandemii!

Utworzona przez: Petycja ws. wprowadzenia stanu zagrożenia
Data utworzenia: 13.03.2020
Cel ilości podpisów: 100000
Kategoria petycji: Zdrowie i Ochrona zdrowia
Zebranych podpisów: 0

Opis petycji

Wzywamy nasz rząd do podwojenia wysiłków w walce z koronawirusem!

Szanowni Czytelnicy,

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) 11 marca 2020 roku ogłosiła, że powodowana przez koronawirusa SARS-CoV-2 choroba COVID-19 została uznana za pandemię.

Sprawa jest niezwykle poważna!

Ostatni raz do czynienia z pandemią mieliśmy w 2009 roku, kiedy chodziło o grypę A/H1N1 – zwaną potocznie świńską grypą.

Według WHO nie jest jeszcze za późno, aby kraje walczyły z szybko rozprzestrzeniającym się koronawirusem! Szef WHO powiedział: „Codziennie wzywaliśmy kraje do podjęcia pilnych i zdecydowanych działań. (...) Wszystkie kraje mogą nadal zmienić przebieg tej pandemii, jeśli będą wykrywać, przeprowadzać testy, leczyć, izolować, śledzić i mobilizować swoich obywateli”.1

Ogłoszenie światowej pandemii stanowi najwyższy stopień ostrzeżenia!

Koronawirus SARS-CoV od grudnia 2019 roku rozprzestrzenił się już na ponad 110 krajów! Na całym świecie zabił ponad 4,3 tys. osób. Zakażonych jest już ponad 121,5 tys. ludzi. DANE SĄ PRZERAŻAJĄCE...

W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba przypadków zgłoszonych poza Chinami wzrosła prawie 13-krotnie, a liczba dotkniętych krajów prawie trzykrotnie.

Mimo zamknięcia placówek oświatowych, kin i teatrów, jesteśmy głęboko zaniepokojeni, że niektórzy nie podchodzą do tego zagrożenia w sposób odpowiedzialny.

Sytuacja we Włoszech powinna dać nam do myślenia.

Włochy to drugi po Chinach kraj z największą liczbą zakażeń koronawirusem oraz liczbą ofiar śmiertelnych.

Dlaczego Włoski rząd dopiero 11 marca podjął decyzję o zamknięciu wszystkich sklepów, punktów usługowych, barów i restauracji? Dlaczego zwlekali z tym tak długo i pozwolili aby wirus pustoszył kraj?

A przecież można było nie dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa na taką skalę...

Premier Węgier Viktor Orbán podjął decyzję o wprowadzenia w kraju „stanu zagrożenia” czyli procedury odpowiadającej pojęciu stanu wyjątkowego.

Co to oznacza w praktyce?

Władze wykonawcze będą mogły szybciej i rozległej egzekwować określone restrykcje, które mają posłużyć do powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aby ratować nasze zdrowie i życie musimy ograniczyć transmisję wirusa. oznacza to znalezienie i odizolowanie jak największej liczby przypadków oraz poddanie ich obowiązkowej kwarantannie.

Na terytorium Węgier już zakazano jakichkolwiek zgromadzeń powyżej 500 osób na otwartej przestrzeni oraz zgromadzeń co najmniej 100 osób w przestrzeni zamkniętej!

Nie tylko na Węgrzech zdecydowano się podjąć takie kroki.

Słowacki rząd także zdecydował się na wprowadzenie podobnego rozwiązania. W Bratysławie zamknięto szkoły, galerie handlowe i inne miejsca publiczne na 5 dni. Zakazano także odprawiania mszy ze względu na duże skupiska ludzi.

Czy nie powinniśmy iść tym tropem?

Codziennie docierają do nas informacje o kolejnych zakażeniach koronawirusem. Polska przestała być bezpiecznym miejscem!

Popieramy inicjatywę rządu o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie.

Jednak w praktyce może to być zbyt niewiele aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa...

Może powinniśmy podobnie jak inne europejskie państwa wprowadzić stan zagrożenia?

Proponujemy rozwiązanie, które pomoże ograniczać rozprzestrzenianie się pandemii.

Rozwiązanie, które jeśli poprzesz, może mieć wpływ na Twoje zdrowie i zdrowie Twoich bliskich.

Postulujemy o wprowadzenie stanu zagrożenia.

W zaistniałej sytuacji powinniśmy podjąć odpowiednie kroki:

  1. Zamknąć wszystkie centra handlowe i miejsca publiczne.
  2. Zakazać zgromadzeń ludzi na przestrzeni otwartej (powyżej 500 osób) i w przestrzeni zamkniętej (powyżej 100 osób).
  3. Objąć obowiązkową kwarantanną osoby powracające z podróży zagranicznych.
  4. Zwiększyć kontrolę na lotniskach i lądowych przejściach granicznych.
  5. Ograniczyć poruszanie się publicznymi środkami transportu (komunikacja miejska, pociągi).
  6. Zalecić pozostawanie w domu tym, którzy mają gorączkę powyżej 37,5 stopnia oraz infekcję górnych dróg oddechowych.

Prosimy abyś podpisał tę petycję. W obliczu pandemii TWÓJ GŁOS MA OGROMNE ZNACZENIE!

Przekaż proszę tę petycję dalej. Niech dotrze ona do jak najszerszego grona odbiorców. Im więcej osób będzie miało szansę ją podpisać tym większego sukcesu możemy się spodziewać.

Pomyśl o swoim zdrowiu, o zdrowiu swojej rodziny i przyjaciół. Pomyśl o wszystkich starszych osobach, które koronawirusa przechodzą najciężej.

Musimy działać, razem.

Nie chcemy dopuścić do tego, aby Polska znalazła się w podobnej sytuacji, w której obecnie znajdują się Włochy!

Ważne jest abyś nie przerywał łańcucha, który do Ciebie dotarł. Udostępnij go w swoich mediach społecznościowych, prześlij znajomym, rodzinie i współpracownikom. Nie zapominaj o tym, że masz głos i, że Twój głos powinien zostać uszanowany przez rządzących...

Być może w Twoim otoczeniu nie ma jeszcze koronawirusa. Nie wiesz jednak czy za kilka dni sytuacja ta nie ulegnie zmianie.

Zróbmy wszystko co w naszej mocy aby przeciwdziałać tej strasznej pandemii!

Zachęcam Cię abyś już teraz podpisał petycję. Jej treść znajdziesz na stronie pod poniższym przyciskiem.

Razem nie mogą nas ignorować, razem możemy zdziałać dużo.

Przecież rząd powinien mieć na uwadze dobro obywateli!

Z wyrazami szacunku,

użytkownicy serwisu crpo.org.pl

Żródła:

1. https://pulsmedycyny.pl/who-oglosilo-pandemie-covid-19-co-to-oznacza-984790

Treść petycji

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Społeczność serwisu www.crpo.org.pl

link do petycji: 

Prezes Rady Ministrów,
Mateusz Morawiecki

Szanowny Panie Premierze,

 

zwracamy się do Pana z petycją dotyczącą wprowadzenia stanu zagrożenia na terenie Polski.

Koronawirus rozprzestrzenia się w naszym kraju na coraz szerszą skalę. Codziennie docierają do nas nowe informacje o zakażeniach. Liczba chorych wzrasta z dnia na dzień.

My obywatele Rzeczpospolitej Polskiej w trosce o nasze zdrowie proponujemy rozwiązanie, które pomoże zmniejszyć rozprzestrzenianie koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19.

Zależy nam na tym, aby nie dopuścić do sytuacji, w której znajdziemy się w podobnym położeniu w jakim aktualnie znajdują się Włochy. Sugerujemy aby iść śladem Węgier i Słowacji, które wprowadziły na swoich terytoriach stan zagrożenia.

W zaistniałej sytuacji powinniśmy podjąć odpowiednie kroki:

1. Zamknąć wszystkie centra handlowe oraz miejsca publiczne.

2. Zakazać zgromadzeń ludzi na przestrzeniach otwartych (powyżej 500 osób) oraz w przestrzeniach zamkniętych (powyżej 100 osób).

3. Objąć obowiązkową, 14 dniową kwarantanną wszystkie osoby powracające z zagranicznych podróży.

4. Zwiększyć kontrolę na lotniskach i lądowych przejściach granicznych.

5. Ograniczyć poruszanie się publicznymi środkami transportu.

6. Zalecić pozostawanie w domu tym, u których temperatura ciała przekracza 37,5 stopnia oraz występuje infekcja górnych dróg oddechowych.

Szanowny Panie Premierze, w zaistniałej sytuacji kwestia zdrowia obywateli RP oraz ludzi mieszkających na terytorium naszego kraju powinna stanowić priorytet dla rządu.

Uprzejmie prosimy o ustosunkowanie się do naszego postulatu.

Z poważaniem,

społeczność serwisu crpo.org.pl

Zebranych podpisów 0
Podpisz petycję

Administratorem Twoich danych osobowych jest FUNDACJA INSTYTUT OCHRONY ZDROWIA NATURALNEGO z siedzibą w Warszawie  (więcej)

Najnowsze podpisy
Lista komentarzy (17)
Większość tego już wprowadzono, zakaz zgromadzeń nawet dalej idący 28.03.2020 r., godz: 15:50 JAM Odpowiedz
Wszystko jest w naszych rękach, nie pozostańmy obojętni na to ,co się dzieje...... 17.03.2020 r., godz: 01:54 Pavlyak Odpowiedz
Proszę o dopisanie do petycji żądania weryfikacji metod o których mówi Jerzy Zięba opartej o doświadczenia lekarzy stosujących te metody na zachodzie.Mówię o ratowaniu życia osobom umierającym .Dlaczego nie możemy być pierwszym krajem który powstrzyma umieralność osób chorych na koronowirusa 15.03.2020 r., godz: 14:42 Balarin Odpowiedz
Wszystkie ręce na pokład. Zagrożeniem są nie tylko spotkania w miejscach publicznych, ale także wybory prezydenckie, spotkania w drodze do punktów wyborczych i przy wyborczych urnach. Dla prezydenta, ktokolwiek by nim był, ważne musi być przede wszystkim, ilu obywateli kraju pozostanie przy życiu. Nie kierujmy się starymi przepisami, ustawami, kiedy w rachubę wchodzi życie ludzkie. Nie zapis na papierze, ale życie obywateli kraju jest na pierwszym miejscu. Ponieważ biegu wydarzeń nie da się cofnąć, stało się to nagle, nikt tego nie przewidział, dostosujmy przepisy i decyzje do sytuacji, a to można zrobić. 15.03.2020 r., godz: 09:54 Anna Marczak Odpowiedz
Popieram i proszę o dopisanie do petycji żądania weryfikacji metod, o których mówi Jerzy Zięba, opartych o doświadczenia lekarzy stosujących te metody na zachodzie. Mowa jest o ratowaniu życia osobom umierającym. 14.03.2020 r., godz: 09:37 Ewa Jędrzejczyk Odpowiedz
Rządzący proszę szybko reagować ipodeowac decyzję ratującą nasz naród. 14.03.2020 r., godz: 09:37 Adam Bartus Odpowiedz
Rzadzacy cel osiagneli,narod zastraszony,stlamszony I gotowy przyjac szczepionke nie tylko z czipem ale nawet z dodatkiem arszeniku>Narodzie opamietaj sie! Dla dodania otuchy zacznijcie ogladac youtube,ale cos przeciwnego do oficjalnej TV,zastanowcie sie do czego doprowadzila ta PLAN_demia?Teraz bedziemy zbierac tego owoce.Wielu z Was slucha glosu rozsadku I popiera wielkiego czlowieka p. Jerzego Zieba ,nazywanego szarlatanem przez tych "trzesacych portkami" przed jego wiedza I poswieceniem.Dla opamietania ogladnijcie "Wszystko co musisz wiedziec o tej epidemii" Jerzy Zieba. 21.04.2020 r., godz: 19:05 Kazimierz Warchol
Czy musisz otrzymać bolesny cios?,żeby uwierzyć że może być śmiertelny. , !!!!!!!!!!!!!!!!! 14.03.2020 r., godz: 01:49 Elżbieta Odpowiedz
Popieram. 13.03.2020 r., godz: 19:07 Krzysztof Otto Odpowiedz
Proszę o dopisanie do petycji żądania weryfikacji metod o których mówi Jerzy Zięba opartej o doświadczenia lekarzy stosujących te metody na zachodzie. Mówię o ratowaniu życia osobom umierającym. Dlaczego nie możemy być pierwszym krajem który powstrzyma umieralnośćosób chorych na koronowirusa? Maria 13.03.2020 r., godz: 18:04 Maria Marciniak Odpowiedz
Proszę o dopisanie do petycji żądania weryfikacji metod o których mówi Jerzy Zięba opartej o doświadczenia lekarzy stosujących te metody na zachodzie. Mówię o ratowaniu życia osobom umierający. Dlaczego nie możemy być pierwszym krajem który powstrzyma umieralność osób chorych na koronowirusa? 13.03.2020 r., godz: 16:39 Halina Odpowiedz
Ludzie!!! Obudźcie się!!! 13.03.2020 r., godz: 14:57 Emil Mess Odpowiedz
Proszę o dopisanie do petycji żądania weryfikacji metod o których mówi Jerzy Zięba opartej o doświadczenia lekarzy stosujących te metody na zachodzie. Mówię o ratowaniu życia osobom umierający. Dlaczego nie możemy być pierwszym krajem który powstrzyma umieralnośc osób chorych na koronowirusa? 13.03.2020 r., godz: 14:48 Ryszard Chodorowski Odpowiedz
Proszę o dopisanie do petycji żądania weryfikacji metod o których mówi Jerzy Zięba opartej o doświadczenia lekarzy stosujących te metody na zachodzie. Mówię o ratowaniu życia osobom umierający. Dlaczego nie możemy być pierwszym krajem który powstrzyma umieralnośc osób chorych na koronowirusa? 13.03.2020 r., godz: 13:33 Teresa Odpowiedz
Proszę o dopisanie do petycji żądania weryfikacji metod o których mówi Jerzy Zięba opartej o doświadczenia lekarzy stosujących te metody na zachodzie. Mówię o ratowaniu życia osobom umierający. Dlaczego nie możemy być pierwszym krajem który powstrzyma umieralnośc osób chorych na koronowirusa? 13.03.2020 r., godz: 13:44 Sandra
Proszę o dopisanie do petycji żądania weryfikacji metod o których mówi Jerzy Zięba opartej o doświadczenia lekarzy stosujących te metody na zachodzie. Mówię o ratowaniu życia osobom umierający. Dlaczego nie możemy być pierwszym krajem który powstrzyma umieralnośc osób chorych na koronowirusa? 13.03.2020 r., godz: 13:32 Teresa Odpowiedz
Proszę o dopisanie do petycji żądania weryfikacji metod o których mówi Jerzy Zięba opartej o doświadczenia lekarzy stosujących te metody na zachodzie. Mówię o ratowaniu życia osobom umierający. Dlaczego nie możemy być pierwszym krajem który powstrzyma umieralnośc osób chorych na koronowirusa? 13.03.2020 r., godz: 15:57 ANDRZEJ