Ratujmy pszczoły: STOP 5G

Petycja: Ratujmy pszczoły: STOP 5G

Utworzona przez: Rząd i korporacje zyskują na 5G… a my?
Data utworzenia: 15.04.2020
Cel ilości podpisów: 200000
Kategoria petycji: Zdrowie i Ochrona zdrowia
Zebranych podpisów: 0

Opis petycji

Fale 5G wywołują gorączkę u owadów

Ratujmy pszczoły: STOP 5G

adobestock_304572697_b4c21cc35d550d50d8d2e9621a6ddca2.png

Szanowni Państwo,

Gorączka? Tak, sama nie mogłam w to uwierzyć.

Czasopismo naukowe Nature opublikowało interesujące badanie[1]. Naukowcy przedstawili w nim, że fale 5G zmieniają środowisko: podnoszą temperaturę u owadów, takich jak pszczoły, motyle i chrząszcze (szczególnie fale powyżej 10 GHz[2]).

Takiego zjawiska nie zaobserwowano przy sieci 4G, LTE i WIFI.

Jeśli pszczoły mają gorączkę z powodu 5G, oznacza to jedno… zaczynają powoli umierać. Konsekwencje tego będą tragiczne, gdyż nie będą już w stanie pełnić swojej istotnej roli w przyrodzie[3].

Nie chodzi tylko o miód. Możemy żyć bez niego...

Pszczoły i inne owady są niezbędne aby zapylić drzewa i rośliny. Bez nich, natura nie rozkwitnie. Uprawa truskawek, rzepaku, roślin okopowych czy też zbóż jest możliwa właśnie dzięki pracy pszczół.

Już w tej chwili wiadomo, że pszczoły hodowlane (do wytwarzania miodu) nie wystarczą aby utrzymać aktualny poziom upraw rolnych. Zatem co będzie po wyginięciu dzikich owadów… skąd nasze dzieci będą czerpać pokarm?!

Szwajcaria, która w 2018 roku jako pierwszy kraj zaczęła instalację stacji 5G, całkowicie wstrzymała rozwój sieci i zabroniła 5G bez limitu ze względu na przerażające wyniki badań naukowych [4][5].

A w Polsce? Interesy finansowe rządu i firm telekomunikacyjnych są zbyt duże (zaraz wyjaśnię jakie), aby zrezygnować z 5G. Do tego 5G będzie mogła służyć do kontroli ludności. Musimy więc wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć, aby nie dopuścić do dyktatury. Dlatego przygotowałam poniższą petycję.

Nazywam się Grażyna Kaczmarek i uwielbiam nowe technologie. Dzięki nim oszczędzamy dużo czasu i życie staje się łatwiejsze.

Jednak zapominamy, że każdą nadchodzącą technologię musimy najpierw ocenić czy jest błogosławieństwem, czy przekleństwem…

Na przykład:

Pestycydy (jak glifosat) pozwalają nam zwiększyć plony na krótką metę... niszcząc przy tym nasze zdrowie, środowisko i  życie owadów zapylających.

Jaki jest zatem sens, aby stosować glifosat dziś, skoro może spowodować to, że warzywa przestaną rosnąć jutro?!

… żaden...

Glifosat był błędem (zdarza się... trzeba to uznać i się poprawiać). Porzuciliśmy glifosat i teraz pracujemy nad lepszymi rozwiązaniami, jak np. uprawy organiczne.

Jednak w tej chwili, ta sama historia się powtarza z antenami 5G. Mało kto się martwi tym, co będzie. Ale będzie za późno jeśli nie wyrazimy sprzeciwu już dzisiaj.

Dlaczego 5G jest bardziej problematyczne niż 3G, 4G czy LTE?

Na papierze, 5G to tylko jedna cyfra wyżej niż 4G. Jednak w praktyce technologia 5G jest zupełnie inna. Tego większość nie zrozumiała gdy po raz pierwszy usłyszała o “5G”.

Oto czym się różni 5G:

Dziś jest 48 294 stacji w Polsce, a jutro będzie aż 4 829 400!!!?

Według strony gov.pl[6], 5G wymaga instalacji do 100 razy więcej stacji niż mamy w tej chwili!

Aktualnie w Polsce jest 48 294 stacji 4G, LTE i 3G[7].

pet2.jpg

A więc jutro będzie aż 100 razy więcej, czyli 4 829 400 stacji! Zatem jedna stacja na ośmiu Polaków! I te właśnie stacje będą nas śledzić 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. To jest wymarzone urządzenie dla dyktatury policyjnej — Stalin byłby zazdrosny.

To są gigantyczne kontrakty dla firm telekomunikacyjnych. Wyobraź sobie: nie tylko trzeba będzie wymienić aktualnych 48 294 stacji, ale zainstalować 100 razy więcej! Stacje 5G będą na każdym przystanku autobusowym, na każdej latarnii, na każdym drzewie. Chodzi o miliardy złotych.

Dlatego słyszymy dużo o chińskiej firmie Huawei, która chce nam wcisnąć swoje anteny 5G (jednocześnie szpiegując użytkowników). W kwietniu 2020, ogłoszono, że chińskie inwestycje w sieci 5G wzrosną czterokrotnie[8].

pet3.png

pet4.png

pet5.png

pet6.png

pet7.png

Polskie sieci komórkowe dyskretnie przygotowują nas do przyszłego podniesienia cen usług “z powodu 5G”. Wiadomo przecież, że to my zapłacimy jako ostatni za nowe stacje 5G. Poniesiemy również koszt za nowe pasma 5G, które operatorzy muszą licytować od rządu.

O jaką licytację chodzi? Rząd organizuje licytację za nowe częstotliwości pasma do 5G. Operatorzy Plus, Orange i Play będą walczyli ze sobą, żeby kupić te pasma. Znowu mówimy tutaj o miliardach złotych za jedno pasmo (a każdy operator potrzebuje kilka własnych pasm)[9].

To nie wszystko. Aby operatorzy mogli emitować na tych wysokich częstotliwościach, rząd będzie musiał zwiększyć normy promieniowania 100-krotnie. Tak! 100-krotnie. Czyli nie tylko pszczoły ucierpią, ale i my też, począwszy od naszych dzieci. Dziecko poniżej 10. roku życia jest bardzo wrażliwe na promieniowanie elektromagnetyczne 5G.

8.png

Do tego gęsta sieć 5G daje możliwość kontrolowania ludności, gdyby rząd chciał… To nie jest żart. Wojsko już posiada armatę 5G do rozpraszania protestujących tłumów:

9.png

Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie, ale trzeba dziś pomyśleć o konsekwencjach!

10.png/p>

Jeśli każda latarnia może stać się bronią… czy będziemy bezpieczni?

11.png

Czyli rząd i korporacje zyskują na 5G… a my? Co zyskujemy?

Szybszy internet? Troszeczkę, tak... Jednak internet 4G i LTE jest wystarczająco szybki dla 99% użytkowników. Do tego trzeba będzie kupić nowy, drogi telefon, który posiada funkcje 5G...

Lepszy zasięg? Nie, bo fale 5G są dużo krótsze niż 4G, więc mają dużo gorszy zasięg (dlatego potrzebujemy 100 razy więcej stacji). Obiekty takie jak ściany i drzewa bardziej rozpraszają i powstrzymują fale 5G. Nie pomoże ono w strefach gdzie zasięg jest już słaby (np. w małych miejscowościach i na wsi). Różnica będzie minimalna.

Media mówią, że 5G będzie służyło w celu podłączenia różnych obiektów do Internetu (Internet of Things). Czyli np. nasza lodówka i nasza szczoteczka do zębów będą podłączone do Internetu. Świetnie. Ale po co?

Czy jest to nam potrzebne do przeżycia? Nie!

Natomiast pszczoły, motyle, chrząszcze i inne owady zapylające są istotne aby zapewnić pokarm naszym dzieciom!!!

Sytuacja jest niepokojąca…

Musimy zebrać 200 000 podpisów przed końcem kwarantanny

Musimy koniecznie zatrzymać rozwój 5G. Teraz jest najlepszy moment.

Przez pandemię koronawirusa, rozwój 5G chwilowo stoi w miejscu. Dlatego musimy zebrać 200 000 podpisów zanim skończy się kwarantanna.

Później będzie za późno. A więc, aby uratować pszczoły (i nas) przed 5G, podpisz proszę tę petycję teraz.

A potem przekaż tę petycję dalej swojej rodzinie oraz wszystkim znajomym i przyjaciołom!

Ważne żebyś nie przerwał tego łańcucha, który teraz do Ciebie dotarł. Szanuj nadzieję tych, którzy przekazali Ci tę wiadomość. Szanuj ich głos, a wtedy Twój głos będzie również uszanowany.

Jeżeli zignorujesz tę wiadomość, sytuacja sama się nie zmieni.

Jutro będzie takie samo jak dziś, a może nawet gorsze.

Podpisz proszę tę petycję

Razem nie mogą nas zignorować. Razem możemy wygrać!

Z wyrazami szacunku,

Grażyna Kaczmarek

 

[1] https://www.nature.com/articles/s41598-018-22271-3

[2] https://sciencepost.fr/comment-la-5g-pourrait-elle-causer-la-perte-des-insectes/

[3] https://www.lematin.ch/suisse/5g-chauffer-antennes-insectes/story/14081433

[4] https://www.lematin.ch/suisse/geneve-lance-moratoire-5g/story/18505209

[5] https://www.lematin.ch/suisse/berne-reporte-indefiniment-directives-5g/story/10322949

[6] https://www.gov.pl/web/5g/stacje-bazowe

[7] btsearch.pl

[8] https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/chinskie-inwestycje-w-sieci-5g-wzrosna-czterokrotnie/

[9] https://www.gsmmaniak.pl/1068838/100-krotnie-wyzsze-normy-promieniowania-5g-polska-zdrowie-przekroczenie/

Treść petycji

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

Jan Krzysztof Ardanowski

Szanowny Panie Ministrze,

fale sieci 5G powyżej 10 GHz mają znaczący wpływ na nasze środowisko – podnoszą temperaturę u owadów takich jak pszczoły, motyle i chrząszcze. Jest to zjawisko, które nie zostało zaobserwowane w przypadku sieci 4G, LTE oraz WIFI.

Konsekwencje gorączki u pszczół, spowodowanej wprowadzeniem sieci 5G, będą tragiczne – owady te zaczną powoli umierać i przestaną pełnić swoją istotną rolę w przyrodzie. Jak doskonale wiadomo, pszczoły są niezbędne, aby zapylać drzewa i rośliny. Bez ich udziału uprawa zbóż, rzepaku, roślin okopowych czy też truskawek nie będzie możliwa. Jeśli wyginą wszystkie dzikie pszczoły, te które są hodowane w celu wytwarzania miodu nie wystarczą, aby utrzymać aktualny poziom upraw rolniczych.

Szwajcaria całkowicie wstrzymała rozwój sieci 5G ze względu na przerażające wyniki badań naukowych. Czy Polska nie może pójść jej śladem? Rolnictwo stanowi jeden z najmocniejszych filarów naszej gospodarki. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której dalszy rozwój rolnictwa nie będzie możliwy, nie tylko nie będziemy mieli, co jeść, ale także gospodarka naszego kraju zacznie powoli upadać.

Panie Ministrze, zwracamy się do Pana z petycją, pod którą podpisali się obywatele naszego kraju w obawie o własne zdrowie i o otaczającą nas przyrodę. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której nowa technologia przyczyni się do zniszczenia ekosystemu. Wierzymy, że zależy Panu na utrzymaniu rolnictwa na jak najwyższym poziomie, co nie będzie możliwe, jeśli pszczoły wyginą od gorączki powodowanej wprowadzeniem sieci 5G. Postulujemy, aby całkowicie wstrzymać montowanie kolejnych stacji i zrezygnować z wprowadzania tej sieci na terenie naszego kraju.

Szanowny Panie Ministrze, uprzejmie prosimy o ustosunkowanie się do naszego postulatu.

Z poważaniem,

użytkownicy serwisu crpo.org.pl

Zebranych podpisów 0
Podpisz petycję

Administratorem Twoich danych osobowych jest FUNDACJA INSTYTUT OCHRONY ZDROWIA NATURALNEGO z siedzibą w Warszawie  (więcej)

Najnowsze podpisy
Lista komentarzy (180)
Nie popieram, brak podstaw fizycznych. Fale o tej częstotliwości są używane od dawna, często o znacznie większych mocach niż w telefonii komórkowej. 20.09.2020 r., godz: 09:52 Eligiusz Piechota Odpowiedz
ratujmy pszczoły przed g5 23.08.2020 r., godz: 14:27 zygmunt tomczyk Odpowiedz
Mega ustawa telekomunikacyjna z końca roku 2019 zaskutkowała Rozporządzeniem Ministra Zdrowia Ł. Szumowskiego nową 100 krotnie wyższą normą promieniowania elektromagnetycznego od 1.01.2020. Poprzednio rozporządzenie takie wydawał Minister Ochrony Środowiska, widocznie coś poszło nie tak, bo wydawanie takiego aktu przekazano do kompetencji Ministrowi Zdrowia, akurat Szumowskiemu. Podniesienie norm umożliwia wprowadzenie sieci 5G w Polsce. Na tej podstawie Prezes UKE ogłosił aukcję na pasam częstotliwości dla 5G, cztery pasam dla 4 operatorów, taki jakby przetarg bez konkurencji, bo każdy dostanie jedno pasmo, zatem nie wpłynie do UKE nie wiadomo ile pieniędzy. Operatorzy przystąpili do aukcji. W tarczy 2.0. wstrzymano aukcję z powodu koronawirusa. Jednocześnie w tarczy 2.0. rząd wprowadził ułatwienia dla prowadzenia robót budowlanych przez operatorów w czasie pandemii, czyli rząd ograniczył przy budowie i przebudowie masztów Prawo Budowlane, prawo do sprzeciwu na takie budowy, zmienił także Prawo Ochrony Środowiska, wyłączając prawo do pomiaru instalacji emitującej pola elektromagnetyczne w lokalach mieszkańców i lokalach użytkowych, ułatwił rozpoczęcie eksploatacji urządzeń takich jak maszty antenowe, stacje , linie elektroenergetyczne. Wcześniej ograniczył prawa własności, umożliwiając operatorom instalowanie urządzeń gdzie chcą. Rząd nie wymaga od operatorów, aby zbudowali odpowiednie urządzenia pomiarowe przy każdej stacji i maszcie, by każdy obywatel mógł zapoznać się na jakie promieniowanie jest narażony. Pasma częstotliwości 5G tak jak w petycji to szkodliwe dodatkowe krótkie fale promieniowania elekromagnetycznego dla ludzi, zwierząt, ptaków, owadów i nawet mikroorganizmów, wg briefingu Parlamentu Europejskiego z lutego 2020r. (na stronie PE. TO NIE ŻARTY, to najgłupszy pomysł ludzkości. W tarczy 3.0 rząd unieważnił aukcję Prezesa UKE i odwołał Prezesa UKE w terminie 14 dni od przyjęcia Tarczy 3.0. , mimo iż kadencja Prezesa jest do 2021r. , jak to się ma do pomocy w związku z koronawirusem, nie wiem. Od 20.05.2020 trwa proces unieważniania aukcji, chodzi o zmiany dotyczące cyberbezpieczeństwa. Sieć 5G uruchomiono w 7 miastach w Polsce 11 maja 2020. Sieć w tych miastach pracuje na dotychczasowych częstotliwościach, nie może na tych przypisanych sieci 5G, bo nie zostały przyznane koncesje, bo UKE unieważnia aukcję. od Jak widzicie pod płaszczykiem pomocy przedsiębiorcom, wiele się dzieje w zakresie sieci 5G. Dla sieci 5G trzeba 100 razy więcej masztów i baz, trzeba wycinać drzewa, umieścić urządzenia telekom. w lampach ulicznych, stąd akcja wymieniania lamp na oszczędniejsze w całej Polsce. Dodam, że UE sugerowała aby w JEDNYM mieście kraju członkowskiego UE zainstalować sieć 5G i aby wdrażać tę sieć z niezwykłą ostrożnością, tak w briefingu. Tymczasem w Polsce można powiedzieć, że rząd Ministerstwo Cyfryzacji lobbują bezkrytycznie za siecią 5G i umożliwiają operatorom telekomunikacyjnym właściwie bycie poza prawem w/w ustawami. Maszty się budują mimo pandemii. Pamiętać musimy, żeby po pierwsze nie dopuścić do ponownej aukcji Prezesa UKE na pasam sieci 5G, po drugie doprowadzić do wycofania Rozporządzenia Ministra Zdrowia, tak by obniżyć normy promieniowania elektromagnetycznego do stanu sprzed 1.01.2020. Minister Zdrowia podnosząc normy działał wbrew opiniom naukowców, protestowali oni także przy uchwalaniu megaustawy. (prof. Banaś) Jest dostępny apel środowisk naukowych z całego świata o zaniechanie technologii 5G. W to miejsce powinniśmy wdrażać światłowody i technologie przyjazne człowiekowi, nie rujnujące zdrowia ( też osłabiają układ odpornościowy, stąd większa podatność na choroby, typu koronawirus).[TECHNOLOGIA 5G – NAUKOWCY I LEKARZE ŻĄDAJĄ JEJ BEZWZGLĘDNEGO ZAKAZU!]. DOMAGAJMY SIĘ OD PREZYDENTÓW MIAST: np. SŁUPSK MIASTEM WOLNYM OD SIECI 5G. 29.05.2020 r., godz: 13:27 Hanna Has Odpowiedz
ratujmy pszczoły i siebie http://ptbr.org.pl/index.php/com-phocagallery-categories/komisja-ds-problemow-bioelektromagnetycznych/opinie-komisji.html https://raforest.com/2020/01/21/profesor-nauk-medycznych-oraz-lekarz-alicja-chybicka-przestrzega-w-sejmie-przed-elektrosmogiem/ https://www.youtube.com/watch?v=0pYkXV0sA-w 13.05.2020 r., godz: 02:39 Alex Odpowiedz
Niech któryś z was,stanie przed np.kaczyńskim lub szumowskim (choć ten drugi powinien miec wiedze wiekszą aniżeli ta pierwsza kaleka) i powie hasło „pszczoły” i wiecie co sie stanie? Zaczną się podśmiewać i przewracać gałami jak psychopaci. Teraz wam powiem dlaczego- bo ten kto nie szanuje otaczającego nas życia,przyrody,czyli tego z czym MUSIMY żyć w przyjaźni,symbiozie i pełnym poszanowaniu,właśnie w ten sposób reagują psychopaci dla których pieniądz jest ważniejszy aniżeli dobro i przyszłość. A teraz ustosunkuję swoją wypowiedz dlaczego nazwałem ich psychopatami- bo oni za kilka lat umrą (mam nadzieję że jak najszybciej) a ich rodziny pozostaną,skazane na lichą egzystencję,choroby z powodu braku odporności (miód jest potężnym antybiotykiem który mamy dzięki naturze),taki nas czeka koniec. Jeżeli ktoś zabija naszą naturę,musi być psychopatą. Panie Kaczyński,pan to jak wiadomo nie od dzisiaj jest zakompleksionym kolesiem,który w nadzwyczajny sposób podkreśla miłość do kotów........ ale Ty BANDYTO Szumowski-gdyby dano mi wybór w jaki sposób mogę cię skasować z tego świata- a)humanitarne, b) niehumanitarnie i c)według wlasnej koncepcji twórczej-wybrałbym c... łeb do mikrofalówki bandyto i online na cały świat. Znając życie pewnie by nie eksplodował z impetem,tylko zrobiłby takie delikatne pssst, coś jak puszczenie bąka po cichu 24.05.2020 r., godz: 17:54 Ryszard R
Popieram petycję. Ratujmy pszczoły, ratujmy nasze dzieci i siebie. Ratujmy zwierzątka i nasz ŚWIAT. Nie robiąc NIC to strzał do własnej bramki. Ludzie obudzcie się! Nie oczekujcie, że stale ktoś za Was to zrobi. Ziemia z fauną i florą już jest bezsilna z przyczyn tzw naturalnych /susze, pożary/ , oceany pełne śmieci? - to był pomysł!, że w głowie się nie mieści!. Ginące ryby- nikt ich nie broni. Wyschnięte koryta rzek. Topniejące wieczne lody. Kosmos zdobywamy i zdobywany też się broni. Najlepsze są trzęsienia ziemi, która też broni się przed nami. Więc żeby z Nami "coś" wreszcie się stało /to My rządzimy Tym światem i czasem udaje nam się "wymigać"/ nasi decydenci by przyspieszyć tempo rozwoju - przyspieszają tempo samozagłady instalując 5G. To gorsza trucizna od koronawirusa, bo niszczy wielopoziomowo 15.05.2020 r., godz: 03:13 Władysława Łączyńska
Czy ktoś czytał odnośniki do tego artykułu? jeden z ciekawszych fragmentów: "Under the assumption that the insect has a specific heat capacity equal to that of water (4179 J/K kg43), this RF-EMF exposure would result in a temperature increase of 3 × 10–6 K/s, in an isolated approximation" Jaka jest zmiana temperatury ciała pszczoły w ciągu dnia ? ktoś odpowie? 12.05.2020 r., godz: 10:52 Sz Odpowiedz
https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/pasieka-czasopismo-dla-pszczelarzy/155-pasieka-6-2017/1737-10-temperatura-a-rozwoj-pszczol 27.05.2020 r., godz: 01:53 Popieram
Bardzo dziękuję za Waszą działalność, która bez wątpienia uratuje naszą przyszłość. Pozdrawiam serdecznie 07.05.2020 r., godz: 16:20 Jolanta Jakubczyk Odpowiedz
popieram petycję 08.05.2020 r., godz: 00:28 Barbara Kalinowska
Popieram petycję 05.05.2020 r., godz: 13:33 Cezary Odpowiedz
Popieram 07.05.2020 r., godz: 16:19 Jolanta Jakubczyk
Od paru lat śle4dzę rozwoj tej technologii i wpływ na nasze zdrowie i nie tylko. Z cała świadomością jestem przeciwko takim praktyką bo doprowadzi to naszego zniewolenia. Nie wiem komu na ty tak bardzo zależy, zeby traktować nas jak zakolczykowane istoty którymi można bezpośrednio sterować. Na samą myśl skóra cierpnie. 04.05.2020 r., godz: 01:02 Stanisław Odpowiedz
wprowadzając technologię 5G nie liczono się ze Środowiskiem Naturalnym (czy. Przyrodą i zdrowiem ludzi) a jedynie patrzono przez pryzmat ekonomii. To jest błędne patrzenie na Życie. 03.05.2020 r., godz: 09:39 Teresa Serafin Odpowiedz
Widzę, że ta petycja ma bardzo nikłe zainteresowanie. Z żalem nie wieszczę jej powodzenia. Czyżby ludzie nie zdawali sobie sprawy z jej wagi? Sami z pędzelkami będziemy biegać po polach i lasach. Ech, mądrości ludzka... 02.05.2020 r., godz: 08:02 Jan Burda Odpowiedz
Chrońmy naszą planetę przed ludźmi, którzy myślą tylko o swoich korzyściach materialnych i niszczą wszystko co stoi im na drodze. Trzeba ich powstrzymać dla dobra nas wszystkich !!! 02.05.2020 r., godz: 00:48 Agnieszka Odpowiedz
Jestem przeciwny chorobotwórczego i szpiegowskiego 5G. 01.05.2020 r., godz: 23:34 Wieslaw Galka Odpowiedz
Chorobotwórczy to jest wirus a Ty masz coś do ukrycia? 02.05.2020 r., godz: 17:20 Władysław
jestem przeciwna wykorzystywaniu na szeroka skale zupełnie bez kontroli technologii szkodliwych dla wszelkiego życia : człowieka, zwierząt, roślin .owadów..Nie potrzebujemy do codziennego życia technologii wojskowych.Światłowód jest dla nas technologią wystarczającą. Po co więcej jeśli człowiek już przy tym co mamy nie jest wstanie wziąć odpowiedzialności za skutki swoich działań 01.05.2020 r., godz: 19:25 Teodora Bieszkowska ..Szotek Odpowiedz
Wg opracowań fachowców sieć światłowodowa ( w dość szerokim zakresie rozwinięta w Polsce ) może spełniać te sama rolę i w pełni zastępować niebezpieczne G5. Dlaczego takie opracowania osób, dobrze obeznanych w temacie, podpisanych z imienia i nazwiska, mówiące o poważnych zagrożeniach dla zdrowia od G5, wycinane są z mediów głównego nurtu? Każdy normalnie myślący potrafi sobie odpowiedzieć na to pytanie. Pytanie drugie- dlaczego wielki entuzjasta G5 premier Morawiecki nie chce podjąć merytorycznej dyskusji na ten temat? 01.05.2020 r., godz: 09:47 Czesław Odpowiedz
https://www.facebook.com/100001101363169/posts/2945899475456736/ poogladajcie sobie ten filmik. 30.04.2020 r., godz: 16:39 jacek Odpowiedz