w obronie Jerzego Zięby 

Petycja: w obronie Jerzego Zięby 

Utworzona przez: w obronie Jerzego Zięby 
Data utworzenia: 01.05.2019
Cel ilości podpisów: 100000
Kategoria petycji: Ludzie i społeczeństwo
Zebranych podpisów: 0

Opis petycji

 

Drogi Internauto, pacjencie, obywatelu!

 

To będzie jedna z najważniejszych petycji, jaką możesz podpisać.

Ma istotne znaczenie dla wszystkich Polaków – a więc także dla Ciebie i Twojej rodziny – pod względem naturalnych sposobów na zdrowie.

 

Nie da się ukryć, że p. Jerzy Zięba jak nikt inny poszerzył naszą świadomość w zakresie zdrowego stylu życia.

Dzięki niemu coraz więcej ludzi zna prawdę m.in. o cholesterolu.

 

Oprócz tego, że p. Zięba na skalę ogólnopolską obalił największe mity medyczne, to rozpowszechnił także mało znaną wiedzę o naturalnych metodach pro zdrowotnych.

Alternatywne metody leczenia często mogą być skuteczne, w niektórych przypadkach bardziej niż konwencjonalne. Pan Zięba od lat upublicznia o nich wiedzę. Jest głosem prawdy w zakłamanym i skorumpowanym świecie.

 

Ale ten głos prawdy właśnie chcą utopić w retoryce niewystarczających dowodów…

 

Otóż dokument, na podstawie którego praktycznie zamknięto działalność p. Zięby, nie zawiera wystarczających dowodów, co sam p. Zięba dokładnie omówił w swoich filmach sprzed kilku dni.

Ponieważ podstawy do zamknięcia działalności p. Zięby wydają się niewystarczające, powstaje pytanie, czy nie jest tak, że zrobiono to bez wnikliwej i rzetelnej analizy produktów p. Zięby, a tym samym czy nie podjęto zbyt pochopnych decyzji szkodzących p. Ziębie i jego przedsiębiorstwu?

 

Zróbmy coś z tym… 

 

Tym bardziej, że tragizm Jerzego Zięby jest w istocie tragizmem nas wszystkich – Polaków…

 

Bo utrudniając pracę i życie p. Ziębie, w istocie ktoś chce pozbawić nas dostępu do prawdy – rzetelnej wiedzy o naszym zdrowiu.

 

Widać prawda kogoś boli.

 

Lepiej ujął to Cyprian Kamil Norwid: „Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna”.

 

Pokażmy, że my – jako społeczeństwo – nie godzimy się na patologię systemu.

Zbierzmy się wszyscy i podpiszmy poniższą petycję.

 

Jeśli zbierzemy wystarczająco dużo podpisów, to jest szansa, że pomożemy p. Ziębie odzyskać swobodę działania i dostarczania nam ważnej wiedzy o zdrowiu.

P. Zięba wiele dla nas zrobił przez ostatnich kilka lat – to teraz my zróbmy coś dla niego…

 

Niech firmy farmaceutyczne nie liczą na nasze milczenie!

 

Niech nikt nie liczy na nasze milczenie, kiedy jawnie chce się kogoś zniszczyć bez solidnych podstaw.

 

Pokażmy, że nie godzimy się, by odważnym Polakom kneblowano usta i zakazywano dostępu do rzetelnej wiedzy o zdrowiu – oraz dobrych, czystych suplementów.

 

Sukces tej petycji w pewnym stopniu położy kres złym praktykom w systemie.

 

W związku z powyższym, jeśli czujesz, że trzeba coś z tym zrobić, podpisz poniżej petycję.

Treść petycji

Rzecznik praw pacjeta

Szanowny Panie Rzeczniku,

zwracamy się do Pana z petycją dotyczącą zgłoszenia działalności p. Jerzego Zięby, tj. Egida Consulting sp. z o.o., do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ w Warszawie.

 

Opinia ekspertów Narodowego Instytutu Leków, na podstawie której prokuratura wszczęła postępowanie, wydaje się zawierać nieprawidłowości, które p. Zięba omówił w filmie opublikowanym w serwisie YouTube.

 

Na przykład, firma p. Zięby ma w ofercie suplementy podobne do tych, jakie można kupić u innych producentów, jak i również w aptekach, i które to suplementy nie mają statusu leku. W związku z tym, dlaczego wszczyna się postępowanie wobec firmy p. Zięby, a wobec innych firm, które sprzedają to samo – już nie? Zgodnie z zasadą równości obywateli i przedsiębiorców wobec Państwa każdy powinien być traktowany równo - tak samo w takiej samej sytuacji.

 

W ekspertyzie, jak podaje p. Zięba wskazano, że niektóre suplementy, jakie sprzedaje p. Zięba, powinny być zarejestrowane jako lek.

Nie uzasadniono jednak należycie i ze starannością fachową takiej oceny, a owo uzasadnienie wydaje się konieczne, ponieważ dziesiątki, jeżeli nie setki innych producentów sprzedaje takie same substancje w formie suplementów i wobec nich nie toczy się żadne postępowanie karne i w zasadzie odbywa się to zgodnie z prawem.

A przecież prawo jest takie samo wobec każdego producenta. Dlaczego zatem, na podstawie m.in. wyżej wymienionych zarzutów, oskarża się przedsiębiorców wybiórczo?

 

Domagamy się tego, aby Pan Rzecznik jako podmiot dokonujący zawiadomienia do Prokuratury zażądał aby w tym postępowaniu: 

  • zachowano zasadę równego traktowania obywateli i przedsiębiorców wobec prawa,

  • dokonano niezależnej oceny merytorycznej ekspertyzy wydanej przez Narodowy Instytut Leków, jako że nawet dla przeciętnej osoby, nie mającej wykształcenia specjalistycznego, oczywiste są nieprawidłowości;
     

  • umorzono niezwłocznie postępowanie, jeżeli niezależna ocena merytoryczna suplementów p. Zięby i jego przedsiębiorstwa podważy tezy ekspertyzy wydanej przez Narodowy Instytut Leków, a więc tej która stanowiła podstawę dla zainicjowania postępowania karnego wobec p. Zięby i jego przedsiębiorstwu. 

Z wyrazami szacunku,

społeczność serwisu crpo.org.pl 

Zebranych podpisów 0
Podpisz petycję

Administratorem Twoich danych osobowych jest FUNDACJA INSTYTUT OCHRONY ZDROWIA NATURALNEGO z siedzibą w Warszawie  (więcej)

Najnowsze podpisy
Lista komentarzy (920)
Popieram Pana Jerzego Ziębę . Przeczytałam Jego książki . Korzystam z produktów Visanto .Szanuję Go Jako Polaka i Mądrego Człowieka. Z poważaniem Krystyna Lipińska. 23.05.2019 r., godz: 21:17 Krystyna Lipińska Odpowiedz
Wielki Polak , więc popieram!. 23.05.2019 r., godz: 20:47 Waldemar Turczyniak Odpowiedz
Podpisane bez problemu 23.05.2019 r., godz: 18:13 Michał Odpowiedz
Niestety ja tez nie moge podpisac poniewaz cos albo ktos blokuje?? 23.05.2019 r., godz: 17:37 Rabska Odpowiedz
Mimo kilkunastu prób podpisania tej petycj wciąż coś blokuje. Znajomi również to potwierdzają. 23.05.2019 r., godz: 16:59 Maria Samol Odpowiedz
Nie ma możliwości podpisu ktoś blokuje. To świadczy o kulturze narodu i jego prymitywizmie . 23.05.2019 r., godz: 16:42 Maria Samol Odpowiedz
Nie mozliwe wylanie petycji, ktos blokuje = Faszyzm 23.05.2019 r., godz: 16:45 Piotr Caluch
Podpis wszedł natychmiast 23.05.2019 r., godz: 15:34 Michał Kaczmarczyk Odpowiedz
Nie moge wyslac 23.05.2019 r., godz: 14:06 ELZBIETA KOTOWSKATA Odpowiedz
Moze chodzi o format kodu pocztowego. Musi byc w formacie: dwiie pierwsze cyfry, myslnik, kolejne cyfry. U mnie byl ten sam problem. Po dodaniu myslnika przeszlo. 23.05.2019 r., godz: 16:19 Ewa Milewska
Ja rownież nie jestem w stanie jej podpisać 23.05.2019 r., godz: 14:47 Ziggy/ Zdzich
Nie mogę oddać swojego głosu 23.05.2019 r., godz: 13:37 Wiesława Odpowiedz
A zobaczcie czy w spamie nie macie tego maila - najlepiej logując się do poczty przez www. 23.05.2019 r., godz: 18:04 Pined
Pomimo wielu prób nie można podpisać Teresa 23.05.2019 r., godz: 13:15 Teresa Odpowiedz
Mi tak wszystko działa. Podpisać się można. 23.05.2019 r., godz: 12:32 Onix Odpowiedz
skandal nie moge podpisac !!! co za banda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 23.05.2019 r., godz: 11:42 henryk mrozek Odpowiedz
Proszę Państwa.To nie PiS ani PO za tym stoi ale siła która jest ponad tymi partiami. Nie pozwolą wyleczać Polaków,oni mają się leczyć,leczyć i leczyć potem umrzeć. Jeżeli się nie obudzimy , zniszczą nas jako naród. 23.05.2019 r., godz: 11:26 Monk Odpowiedz
Inwazja obcych? Rozpoczęli eksterminację? Zawsze o tym mówiłem, ale nikt mi nie wierzył... 23.05.2019 r., godz: 11:39 Janusz
Po chyba 10 próbach w końcu przeszedł podpis. E-mail potwierdzający przychodził za każdym razem. Trzeba ponawiać próby. 23.05.2019 r., godz: 11:22 pawel Odpowiedz
Moja petycja nie przeszla...pokazuje blad. 23.05.2019 r., godz: 10:30 Gabriela Odpowiedz
Odpowiedz na komentarz
Panie Jurku , dziekuje Panu za wszystko .
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Administratorem Twoich danych osobowych jest FUNDACJA INSTYTUT OCHRONY ZDROWIA NATURALNEGO z siedzibą w Warszawie  (więcej)