w obronie Jerzego Zięby 

Petycja: w obronie Jerzego Zięby 

Utworzona przez: w obronie Jerzego Zięby 
Data utworzenia: 01.05.2019
Cel ilości podpisów: 100000
Kategoria petycji: Ludzie i społeczeństwo
Zebranych podpisów: 0

Opis petycji

 

Drogi Internauto, pacjencie, obywatelu!

 

To będzie jedna z najważniejszych petycji, jaką możesz podpisać.

Ma istotne znaczenie dla wszystkich Polaków – a więc także dla Ciebie i Twojej rodziny – pod względem naturalnych sposobów na zdrowie.

 

Nie da się ukryć, że p. Jerzy Zięba jak nikt inny poszerzył naszą świadomość w zakresie zdrowego stylu życia.

Dzięki niemu coraz więcej ludzi zna prawdę m.in. o cholesterolu.

 

Oprócz tego, że p. Zięba na skalę ogólnopolską obalił największe mity medyczne, to rozpowszechnił także mało znaną wiedzę o naturalnych metodach pro zdrowotnych.

Alternatywne metody leczenia często mogą być skuteczne, w niektórych przypadkach bardziej niż konwencjonalne. Pan Zięba od lat upublicznia o nich wiedzę. Jest głosem prawdy w zakłamanym i skorumpowanym świecie.

 

Ale ten głos prawdy właśnie chcą utopić w retoryce niewystarczających dowodów…

 

Otóż dokument, na podstawie którego praktycznie zamknięto działalność p. Zięby, nie zawiera wystarczających dowodów, co sam p. Zięba dokładnie omówił w swoich filmach sprzed kilku dni.

Ponieważ podstawy do zamknięcia działalności p. Zięby wydają się niewystarczające, powstaje pytanie, czy nie jest tak, że zrobiono to bez wnikliwej i rzetelnej analizy produktów p. Zięby, a tym samym czy nie podjęto zbyt pochopnych decyzji szkodzących p. Ziębie i jego przedsiębiorstwu?

 

Zróbmy coś z tym… 

 

Tym bardziej, że tragizm Jerzego Zięby jest w istocie tragizmem nas wszystkich – Polaków…

 

Bo utrudniając pracę i życie p. Ziębie, w istocie ktoś chce pozbawić nas dostępu do prawdy – rzetelnej wiedzy o naszym zdrowiu.

 

Widać prawda kogoś boli.

 

Lepiej ujął to Cyprian Kamil Norwid: „Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna”.

 

Pokażmy, że my – jako społeczeństwo – nie godzimy się na patologię systemu.

Zbierzmy się wszyscy i podpiszmy poniższą petycję.

 

Jeśli zbierzemy wystarczająco dużo podpisów, to jest szansa, że pomożemy p. Ziębie odzyskać swobodę działania i dostarczania nam ważnej wiedzy o zdrowiu.

P. Zięba wiele dla nas zrobił przez ostatnich kilka lat – to teraz my zróbmy coś dla niego…

 

Niech firmy farmaceutyczne nie liczą na nasze milczenie!

 

Niech nikt nie liczy na nasze milczenie, kiedy jawnie chce się kogoś zniszczyć bez solidnych podstaw.

 

Pokażmy, że nie godzimy się, by odważnym Polakom kneblowano usta i zakazywano dostępu do rzetelnej wiedzy o zdrowiu – oraz dobrych, czystych suplementów.

 

Sukces tej petycji w pewnym stopniu położy kres złym praktykom w systemie.

 

W związku z powyższym, jeśli czujesz, że trzeba coś z tym zrobić, podpisz poniżej petycję.

Treść petycji

Rzecznik praw pacjeta

Szanowny Panie Rzeczniku,

zwracamy się do Pana z petycją dotyczącą zgłoszenia działalności p. Jerzego Zięby, tj. Egida Consulting sp. z o.o., do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ w Warszawie.

 

Opinia ekspertów Narodowego Instytutu Leków, na podstawie której prokuratura wszczęła postępowanie, wydaje się zawierać nieprawidłowości, które p. Zięba omówił w filmie opublikowanym w serwisie YouTube.

 

Na przykład, firma p. Zięby ma w ofercie suplementy podobne do tych, jakie można kupić u innych producentów, jak i również w aptekach, i które to suplementy nie mają statusu leku. W związku z tym, dlaczego wszczyna się postępowanie wobec firmy p. Zięby, a wobec innych firm, które sprzedają to samo – już nie? Zgodnie z zasadą równości obywateli i przedsiębiorców wobec Państwa każdy powinien być traktowany równo - tak samo w takiej samej sytuacji.

 

W ekspertyzie, jak podaje p. Zięba wskazano, że niektóre suplementy, jakie sprzedaje p. Zięba, powinny być zarejestrowane jako lek.

Nie uzasadniono jednak należycie i ze starannością fachową takiej oceny, a owo uzasadnienie wydaje się konieczne, ponieważ dziesiątki, jeżeli nie setki innych producentów sprzedaje takie same substancje w formie suplementów i wobec nich nie toczy się żadne postępowanie karne i w zasadzie odbywa się to zgodnie z prawem.

A przecież prawo jest takie samo wobec każdego producenta. Dlaczego zatem, na podstawie m.in. wyżej wymienionych zarzutów, oskarża się przedsiębiorców wybiórczo?

 

Domagamy się tego, aby Pan Rzecznik jako podmiot dokonujący zawiadomienia do Prokuratury zażądał aby w tym postępowaniu: 

  • zachowano zasadę równego traktowania obywateli i przedsiębiorców wobec prawa,

  • dokonano niezależnej oceny merytorycznej ekspertyzy wydanej przez Narodowy Instytut Leków, jako że nawet dla przeciętnej osoby, nie mającej wykształcenia specjalistycznego, oczywiste są nieprawidłowości;
     

  • umorzono niezwłocznie postępowanie, jeżeli niezależna ocena merytoryczna suplementów p. Zięby i jego przedsiębiorstwa podważy tezy ekspertyzy wydanej przez Narodowy Instytut Leków, a więc tej która stanowiła podstawę dla zainicjowania postępowania karnego wobec p. Zięby i jego przedsiębiorstwu. 

Z wyrazami szacunku,

społeczność serwisu crpo.org.pl 

Zebranych podpisów 0
Podpisz petycję

Administratorem Twoich danych osobowych jest FUNDACJA INSTYTUT OCHRONY ZDROWIA NATURALNEGO z siedzibą w Warszawie  (więcej)

Najnowsze podpisy
Lista komentarzy (1034)
<a href="https://kamagra50.com/">kamagra</a> 18.07.2019 r., godz: 11:08 EyeBap Odpowiedz
<a href="https://kamagra50.com/">kamagra online</a> 17.07.2019 r., godz: 19:51 JasonBap Odpowiedz
Szczepienie dzieci chorych i osób dorosłych chorych jest zakazane przez wszystkie podręczniki medycyny, bo to znacznie pogłębi chorobę, a nawet może spowodować śmierć. Dlaczego lekarze do tego się nie stosują?! Dlatego że mają jakąś prowizję od jednego zaszczepionego- chyba coś z 8 zł. A że pacjent zdechnie, to lekarza już nie obchodzi. Najważniejsze, że zarobił 8 zł. Tyle kosztuje życie chorego w Polsze. Sowietyzacja kraju postępuje! Taka jest moralność wielu lekarzy. A do leków dodaje się rakotwórczy sztuczny cukier- aspartam. Proszę sprawdzić to w aptekach, najlepiej samoobsługowych, na opisie składu leku. Kupiłem czeską multiwitaminę- nie zawiera ona składnika aspartam, czy też acesfulan. Wiedza społeczeństwa o tych sprawach jest żadna, a lekarz jest łasy na te 8 zł, więc, jak Mengele, kłuje. 14.07.2019 r., godz: 21:42 stevan Odpowiedz
Im ktoś jest głupszy tym więcej ma do powiedzenia. Gratuluję, że wiesz co będzie za 100 lat, ja faktycznie takiej wiedzy nie posiadam, ale może faktycznie genetycy wytworzą szczepionkę na raka. Marchewka i buraki na pewno ci nie zaszkodzą, choć proponuję nie przesadzać z burakami, bo powodują zaparcia - raka niestety nie leczą. 17.07.2019 r., godz: 20:47 Krzysztof
Krzysztof, ooo, ale gmądry, ale zapiekły w nienawiści! Trzeba najpierw poczytać, pooglądać, dowiedzieć się. Świetnie że chociaż wiesz o szkodliwości aspartamu i syropu glukozowo- fruktozowego. I tak trzeba, że twoi uczciwi lekarze przesuwają terminy szczepień dzieci chorych. Pojęcie masz żadne o rynku kapitalistycznym- faktem jest, że i koncerny farmaceutyczne i lekarze chcą jak najwięcej zarobić. Popytaj się pacjentów o opinie o lekarzach i o leczeniu. Jest nawet pismo "Czego lekarz ci nie powie". Religa do dziś żyłby z tym rakiem, ale przekonali go do chemioterapii. Ojciec premiera zrezygnował z II tury chemioterapii- mówi- tego nie przeżyję. A z tzw. rakiem można żyć, a po przyjęciu trucizny wielu umiera. Pisarka Grochola też miała raka, lekarze mówili- pożyjesz 3 miesiące.Wyleczyła się burakiem i marchwią ;-). A rzeczywiście, Zięba przesadził z tymi pastylkami z buraka - 100 zł za nie płacić??!!! Ja kupuję kilo buraków za 5 zł i jest to samo! I jestem zdrowy, jak koń. Wczorajsza Wyborcza nawet pisze o rezygnacji z nowoczesnych metod ( utrzymania zieleni ) i powrocie do starych, sprawdzonych, naturalnych systemów. Za 100 lat nowa medycyna zrezygnuje z aktualnych bzdur i będzie się śmiać z leczenia chemioterapią i ze szczepionek konserwowanych rtęcią. Mojego byłego znajomego lekarze przecwelili robiąc mu stomię. Chodzi taki obdartus po mieście, śmierdzący na kilometr i przeklina lekarzy. Nikt nie chce go już znać ani podać ręki.... Czytaj, ucz się i korzystaj z różnych opinii! 17.07.2019 r., godz: 13:09 stevan
Bzdury kłamstwa i pomówienia. Mam małe dziecko chodzę na szczepienia te obowiązkowe i zalecane. Zawsze dziecko jest badane. Wielokrotnie widziałem, jak pediatra odrzucał dzieci od szczepienia i wyznaczał nowy termin, a bardziej szkodliwy od aspartanu jest syrop glukozowo-fruktozowy baranie, a na składzie szczepionek w ogóle się nie znasz, bo nie jesteś lekarzem. Napisz ile milionów zarabia Zięba na oszukiwaniu ludzi sprzedając ludziom śmierć. Ty pewnie jesteś z tych co kupują niemieckie ciastka, naszpikowane chemią na których nie ma w składzie literek "E", bo Niemcy się wycwanili i piszą pełne nazwy środków chemicznych, a nie symbole. Tak pewnie wygląda twoja świadomość. Ty nie masz żadnej moralności. Janusz zajmij się tym na czym się znasz! I tym czego się uczyłeś w szkole, jak w ogóle chodziłeś do jakiejś szkoły. 14.07.2019 r., godz: 22:10 Krzysztof
wszyscy którzy plujecie na pana Ziębę , nie ważne czy z zazdrości za osiągnięty sukces czy za to że bardzo wielu Polakom pomógł za darmo zrozumieć machinę zdrowienia bez zbytniej chemii , wy wszyscy kiedyś w końcu zastosujecie te metody które on objaśnił lub opisał i wytłumaczył jak krowie na rowie ! a powodem tego będzie wasz stan zdrowia i niemoc jaka was dopadnie ! więc lepiej uważajcie co wpisujecie bo karma zawsze wraca ze zdwojoną siłą ! 14.07.2019 r., godz: 10:20 czesio i muchy Odpowiedz
1 Kto przebywa w pieczy Najwyższego i w cieniu Wszechmocnego mieszka, 2 mówi do Pana: «Ucieczko moja i Twierdzo, mój Boże, któremu ufam». 3 Bo On sam cię wyzwoli z sideł myśliwego i od zgubnego słowa2. 4 Okryje cię swymi piórami i schronisz się pod Jego skrzydła: Jego wierność to puklerz i tarcza. 5 W nocy nie ulękniesz się strachu ani za dnia - lecącej strzały, 6 ani zarazy, co idzie w mroku, ni moru, co niszczy w południe3. 7 Choć tysiąc padnie u twego boku, a dziesięć tysięcy po twojej prawicy: ciebie to nie spotka. 8 Ty ujrzysz na własne oczy: będziesz widział odpłatę daną grzesznikom. 9 Albowiem Pan jest twoją ucieczką, jako obrońcę wziąłeś sobie Najwyższego. 10 Niedola nie przystąpi do ciebie, a cios nie spotka twojego namiotu, 11 bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach4. 12 Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień. 13 Będziesz stąpał po wężach i żmijach, a lwa i smoka będziesz mógł podeptać5. 14 Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie; osłonię go, bo uznał moje imię. 15 Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham i będę z nim w utrapieniu, wyzwolę go i sławą obdarzę. 16 Nasycę go długim życiem i ukażę mu moje zbawienie. 14.07.2019 r., godz: 19:02 Nie boję się Zięby i takich wpisów
<a href="https://kamagra50.com/">kamagra gold</a> 12.07.2019 r., godz: 09:08 JasonBap Odpowiedz
Ja cieszę się, ze pan Jerzy Zięba zrobił tyle dobrego dla Polaków i dla mnie. Dzięki niemu łatam swoje zdrowie. Nikt z lekarzy konwencjonalnej medycyny nie chciał, niemógł lubnie umiał mi pomóc. Lekarze ci są rażąco niekompetentni i widać to przy poważniejszych chorobach. Nikogo nie obchodzą przyczyny choroby, badania i wyleczenie pacjenta. Nakważniejsze są recepty na góry leków. Podziwiam Pana Ziębę za ogrom wiedzy, i to tym bardziej, ze nie jest lekarzem. Za to, co zrobił należy mu się przynajmniej Nagroda Nobla. Jego książka, prezentacje, suplementy, upowszechniona wiedza, jakość wkażdym calu, szczerość i odwaga zasługują na podziw, wdzięczność" i uznanie. Znam suplementy innych firm i studiuję ich skład - nie wygląda to dobrze. Jego preparaty są super, ato, ze kosztują więcej niż inne to normalne, bo za ceną idzie jakość. Podziwiam go w każdym calu i dziękuję za wszystko. To niesamowity człowiek i powinniśmy się cieszyć z tego, co dlanas zrobił i robi!!!!!! Nie wiem jak można zrobić mu taką krzywdę! To niesprawiedliwe! Brak mi słów. 05.07.2019 r., godz: 20:40 Beata w Odpowiedz
To dlaczego nie zgłosicie Zięby do Komitetu Noblowskiego? Odpowiedź jest prosta - Nagrodę Nobla przyznaje się naukowcom, a nie oszustom.... 06.07.2019 r., godz: 23:09 Krzysztof
Od półtora roku korzystam z suplementów Jerzego Zięby. Mam nowotwór płuca, nie poddałam się chemii, zabiegowi czy radioterapii , ale dzi,eki lekarzom którzy wyszli z podziemia i suplementom organizm walczy i czuję się bardzo dobrze. Niech wskażą osobę, która przez Pana Ziębę zmarła, czy coś z tych suplementów jej zaszkodziły. 04.07.2019 r., godz: 22:11 Wander Odpowiedz
Dobrze, że nie miałaś zawału, bo stymulowanie nosa wykałaczką (jak zaleca pan Zięba) skończyłoby się twoim zgonem. Z podziemia nie wyszli lekarze tylko oszuści - raczej pseudomedyczne szambo. Po przebadaniu specyfików Zięby, jak zakładam potrwa to niestety kilka lat (jest tego dużo) pewnie będzie można postawić konkretne zarzuty. Po takich wpisach jak wyżej widać, że oszuści są w stanie posunąć się do wszystkiego. Prawdopodobnie powstanie też stowarzyszenie osób pokrzywdzonych przez Ziębę i innych pseudomedycznych znachorów oraz ruchy antyszczepionkowe. 05.07.2019 r., godz: 17:04 Piotrek
murem za P .Jerzym Ziemba 04.07.2019 r., godz: 22:00 Miroslawa Darul Odpowiedz
jestem z Tobą Jurku. Prawda jest po Twojej stronie. 30.06.2019 r., godz: 11:08 Janusz Kulawik Odpowiedz
Prawda jest taka, że oszust zwiał do USA, ale fanatycy dalej wierzą w "potwora z makaronu". 01.07.2019 r., godz: 21:18 Karol Januszewski
Mury to czekają na Pana Jerzego w zakładzie karnym, a wypunktują go biegli sądowi z zakresu medycyny i farmacji. To będzie ciekawy mecz - kłamstwa kontra fakty i nauka. Jurek czekamy na ciebie tchórzu! Wracaj z USA do Polski, a nie jakieś żałosne petycje... Broń te swoje kłamstwa.... 13.06.2019 r., godz: 17:03 Piotr Pytel - Putel Odpowiedz
Wez sie lecz czlowieku a te swoje wypociny pisz do takich jak ty...... PANIE JURKU JEST PAN WIELKI !!! 10.07.2019 r., godz: 19:43 anna
Krysiu zrobiłaś dwa błędy ortograficzne w dwóch krótkich zdaniach. Tu nawet nie pomoże lewoskrętna witamina c visanto, ale proponuję sok z buraka. 04.07.2019 r., godz: 10:41 Jerzy
Żalmi cię facet bo jesteś tempak.Murem za Jeżym Ziębą więcej takich ludzi? 22.06.2019 r., godz: 17:56 Krysia
Komentarz do Twojego durnego wpisu: " gdyby twoja głupota miała skrzydła, latała by jak gołebica". Zięba każdą swoją wypowiedź może podeprzeć licznymi wynikami badań niezależnych naukowców. Sąd bedzie musiał mu udowodnić, że to co on mówi wyrządziło komuś krzywdę. Chyba, że bedzie to ustawka na Ziębę. 16.06.2019 r., godz: 07:55 Janusz
Murem za Panem Jerzym. 12.06.2019 r., godz: 14:22 Piotr Pytel Odpowiedz
Tak jest murem za Panem Jerzym, a jakby mogło być inaczej.Dziekujemy Panu. 30.06.2019 r., godz: 21:08 Magdalena Macha
??? 30.06.2019 r., godz: 21:02 Magdalena Macha
Mało wiesz bo w nogach śpisz Pytel. Mnie pomogła wiedza Jerzego więc spadaj na drzewo bo nic tu po tobie. 21.06.2019 r., godz: 00:29 Dariusz Kosiek
Pytanie do troli.Wymień w punktach w którym miejscu Pan Jeży Zięba sie mija z prawdą. 12.06.2019 r., godz: 14:36 Piotr Putel
Dziękuję i jestem ogromnie wdzięczna panu Jerzemu Ziębie za udostępnienie swojej wiedzy dotyczącej naszego zdrowia, m.innymi znaczenia poziomu w organiźmie wit. D3, K2MK7, wit. C oraz wielu innych suplementów czy mikroelementów. To właśnie dzięki niemu zawdzięczamy to, że w tej chwili tyle się mówi jak ważny jest dla nas poziom wit. D3. Kiedyś lekarze uznawali, że tylko noworodkom należy podawać tę witaminę, jakże niestety bardzo się mylili. Pan Jerzy Zięba swoją ogromną wiedzą, ogromnym zaangażowaniem i zapałem wprowadził "rewolucję" (w dobrym znaczeniu) w myśleniu naszego społeczeństwa, w zmianie myślenia i leczenia przez niektórych lekarzy. To dzięki Jerzemu Ziębie zostało uratowanych wiele dzieci i osób dorosłych. Jestem bardzo wdzięczna i chwała mu za to, że podjął się takiego wielkiego trudu. Szkoda tylko, że część społeczeństwa jest taka ślepa i nie rozumie tego, co ten człowiek robi dla nas. Jestem wdzięczna również za to, że robi to wszystko z taką pasją. To widać, że kocha Pan ludzi a my kochamy Pana, panie Jerzy. Jesteśmy z Panem. 04.06.2019 r., godz: 23:18 Elżbieta Odpowiedz
A i jeszcze jedno , ty tak na powaznie z ta wit D ??? Powaznie gdyby nie panjurek to bys nie wiedziala o niej ???? O znaczenii dla organizmu ??? 05.07.2019 r., godz: 16:07 Irek
Pamietaj zeby nosic tez wykalaczki jakby cie jakis zawal serca zlapal :) bo oczywiscie pogotowia nie wezwiesz ze wzgledu na twoje przekonania :) w koncu nie wypada mowic jedno a robic drugie :) 05.07.2019 r., godz: 15:04 Irek
To wszystko prawda.❤ 03.07.2019 r., godz: 15:53 Janina
Nieświadomy człowieku, wiesz co to jest "syndrom sztokholmski"? Generalnie chodzi o to, że ofiary bronią swoich oprawców.... 07.06.2019 r., godz: 23:26 Piotrek
@ Piotrek. Ile ci trollu płacą za wpis? Bo za darmo t na pewno nie klepiesz tych bzdurnych komentarzy. 07.06.2019 r., godz: 10:25 Swiadomy
Oszust Zięba nie ma żadnej wiedzy odnośnie zdrowia i medycyny. Zarabia miliony na naiwnych ludziach, których najpierw nastraszył. Tylko niewielka część społeczeństwa dała się nabrać na jego chore teorie. Zięba nikomu nie pomógł, za to wielu ludziom zaszkodził. Zięba nie sprzedaje leków, czy suplementów, tylko eliksiry o niewiadomym składzie i nieznanych skutkach ubocznych. Ci, którzy to zażywają są królikami doświadczalnymi, na których Zięba zarabia miliony, a jego "pacjenci" wcześniej czy później i tak trafią do lekarzy. Zięba sam najlepiej wie o tym, że jest oszustem i dlatego zwiał do USA, bo nie jest w stanie obronić przed sądem swoich ukrytych terapii i eliksirów. Jedyne co mógł zrobić to uciec przed odpowiedzialnością karną. 05.06.2019 r., godz: 09:49 Piotrek
Popieram 1000% tak się stanie 04.06.2019 r., godz: 13:34 Alicja Radlinska Odpowiedz
Murem za Panem Jerzym to b.madry człowiek czepiacie sie nie tych ludzi co powinniscie 10.06.2019 r., godz: 16:39 Zofia Paprocka
Życzę aby prawda Pana zwyciężyła. 04.06.2019 r., godz: 11:30 Klimas Małgorzata Odpowiedz
Życzę aby prawda Pana zwyciężyła. 04.06.2019 r., godz: 11:29 Klimas Małgorzata Odpowiedz
Dodaj komentarz
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Administratorem Twoich danych osobowych jest FUNDACJA INSTYTUT OCHRONY ZDROWIA NATURALNEGO z siedzibą w Warszawie  (więcej)